Emulgační olej Artes SUPER EP 5L, řezná tekutina

Kód: 2571
1 331 Kč 1 100 Kč bez DPH
Ozvěte se nám a dostupnost vám velmi rádi prověříme!

Detailní informace

kvalitní produkty
Kvalitní produkty
Záleží nám na kvalitě našich produktů. Nabízíme jen kvalitní produkty ověřených výrobců.
Nákup na splátky
Nákup na splátky
Kompletně pro vás zastřešíme nákup na splátky nebo leasing.
Servis produktů
Servis produktů
Na naše produkty poskytujeme záruční a pozáruční servis.

Detailní popis produktu

Charakteristika

Artes SUPER EP je koncentrát řezného oleje, určený k přípravě emulzí na válcování, další zpracování plastů a obrábění kovů. Nezpůsobuje nitro změny. Je vyroben z vysoce rafinovaných minerálních olejů. Bez obsahu chlóru, sekundárních aminů, sloučenin boru a dusitanu sodného. Olej na obrábění Artes je vyroben z vysoce rafinovaného minerálního oleje, iontových a neiontových emulgátorů, inhibitorů koroze a dalších zlepšovacích látek. Emulgel Artesia olej neobsahuje: dusitany, chlór, těžké kovy a fenoly. Po smíchání s vodou se vytvoří bílé mléko bez zápachu.

 

Aplikace

Emulgel Olej Artes ve formě chladící a mazací vodní emulze se používá při obrábění oceli, litiny a barevných kovů a jejich slitin. Doporučené pracovní koncentrace emulzí na bázi ARTESOLu Emulgel (připraveného s vodou s obecnou tvrdostí do 15 ° N) v závislosti na druhu zpracování a zpracovávaného materiálu: - broušení - 3 ÷ 5%, - soustružení, frézování, vrtání, vystružování - 5 ÷ 10% , - závitování - 10 ÷ 15%. Artes je koncentrát chladicích a mazacích kapalin určených pro množství obráběcích procesů (válcování plechů, tažení, další zpracování plastů a obrábění) a pro širokou škálu kovů (litina, ocel včetně těžko řezatelná ocelí, jakož i neželezné kovy). Koncentrace pro danou aplikaci se vybere pokusem. Koncentrace pod 3,5% se obecně nedoporučují. Pro většinu ošetření se zpravidla používá koncentrace 4 ± 5%. Zvyšování koncentrace emulze zvyšuje hladkost ošetřeného povrchu a účinnost ochrany proti korozi a může snížit tření při výrobě plastů a zvýšit životnost obráběcích nástrojů. Při procesu lisování se používají emulze s koncentrací 2% (koncentrace 2% stačí na lisování například ocelových střešních tašek). Emulze se vyrábějí naléváním koncentrátu tenkým proudem do studené nebo vlažné vody s tvrdostí do 20 ° N za stálého míchání (zpravidla stačí nalít koncentrát tenkým proudem za cirkulace vody ve stroji, nejlépe na vstup oběhového čerpadla). Nevytvářejte koncentrované roztoky koncentrátu - s koncentrací více než 20%. Emulzi lze připravit pomocí injektorů. Koncentraci zkontrolujte refraktometrem. Index lomu je přibližně 1,05.

 

Vlastnosti

Emulze na bázi ARTEsolu jsou stabilní, nezpůsobují sediment ani zahuštěnou fázi ani po delším období používání. V mnoha případech (pokud je koncentrace emulze udržována na stabilní hodnotě a pokud je oběhový systém vybaven filtry zabraňujícími hromadění nečistot z emulze) je možný více než rok používání bez výměny. Používání oleje se doporučuje ve všech pásových pilách, soustruzích, vrtačkách, frézkách apod. Emulgační olej Artes se používá ve formě vodní chladící a mazací emulze pro obrábění oceli, litiny, barevných kovů a jejich slitin. Doporučená koncentrace emulze: 5 - 15% pro vodu s tvrdostí 15 ° N.

 

Výhody použití oleje:

Udržuje správnou teplotu v procesu řezání a vrtání
Odstraňuje třísky
Maže, čímž se snižuje třecí odpor

 

Technická data

Koncentrace

VZHLED Při 20 ° C - čirá, homogenní kapalina jantarové barvy

TEPLOTA PRŮTOKU - 12 ° C

Kinematická viskozita při 40 ° C - 30,5 mm2 / s

5% emulze ve vodě s tvrdostí 150 N.

VZHLED EMULZE při 20 ° C - mléčná emulze

SCHOPNOST OCHRANY PROTI KOROZI NA ocelové desky HERBERT - H0

PH - 9.1

PORUCHA refraktometrické PŘÍSTROJŮ. 20 ° C - 1.44

STABILITA EMULZE NAD 24 h / 20 ± 50 ° C - vydrží

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole: