Emulgační olej, řezná kapalina Artesia SUPER EP 1L

Kód: 2562
Neohodnoceno
Značka: Cormak
522,72 Kč 432 Kč bez DPH
Ozvěte se nám a dostupnost vám velmi rádi prověříme!

Detailní informace

kvalitní produkty
Kvalitní produkty
Záleží nám na kvalitě našich produktů. Nabízíme jen kvalitní produkty ověřených výrobců.
Nákup na splátky
Nákup na splátky
Kompletně pro vás zastřešíme nákup na splátky nebo leasing.
Servis produktů
Servis produktů
Na naše produkty poskytujeme záruční a pozáruční servis.

Detailní popis produktu

Charakteristika

Artes je koncentrát chladicích a mazacích kapalin určených pro množství obráběcích procesů (válcování plechů, tažení, další procesy tváření a obrábění plastů) a pro širokou škálu kovů (litina, ocel včetně těžko řezatelná ocelí, jakož i neželezné kovy).

Koncentrace pro danou aplikaci se vybere pokusem. Koncentrace pod 3,5% se obecně nedoporučuje. Pro většinu druhů zpracování se zpravidla používá koncentrace 4 ÷ 5%. Zvyšování koncentrace emulze zvyšuje hladkost ošetřeného povrchu a účinnost ochrany proti korozi a může snížit tření při výrobě plastů a zvýšit životnost obráběcích nástrojů.

Při procesu lisování se používají emulze s koncentrací 2% (koncentrace 2% je dostatečná na lisování například kovových střešních tašek).

Emulze se připravují naléváním koncentrátu tenkým proudem do studené nebo vlažné vody s obecnou tvrdostí do 20 ° n za stálého míchání (zpravidla stačí nalít koncentrát tenkým proudem za cirkulace vody v stroji; nejlépe na vstup oběhového čerpadla). Nevytvářejte koncentrované roztoky koncentrátu - s koncentrací více než 20%. Emulze lze vyrábět pomocí injektorů. Koncentraci zkontrolujte refraktometrem. Index lomu je přibližně 1,05.

 

Výhody použití oleje:

Příznivě ovlivňuje hladkost ošetřeného povrchu
Ochrana nástrojů proti opotřebení
Odstraňuje třísky
Snižuje třecí odpor

 

Technická data

Koncentrát

BARVA A VZHLED - hnědá, tekutá

Hustota při 20 ° C - 1,0 g / cm3

OBSAH MINERÁLNÍHO OLEJE - 35%

Kinematická viskozita při 40 ° C - 105 mm2 / s

2,5% emulze ve vodě s tvrdostí 150 N.

BARVA - bezbarvý až bílý

VNĚJŠÍ VZHLED - homogenní kapalina, opalizující mikroemulze

PH - 9.3

SCHOPNOST CHRÁNIT PROTI KOROZI - F0

Tendence PĚNY - nedostatek

 

Vlastnosti

Emulze na bázi ARTEsolu jsou stabilní, ani po delší době používání se nesrážejí ani netvoří zahuštěnou fázi. V mnoha případech (pokud je koncentrace emulze udržována na stabilní hodnotě a pokud je oběhový systém vybaven filtry, které zabraňují hromadění nečistot v emulzi), je možný více než rok používání bez výměny. Emulze použité v správně zvolené koncentraci mají pozitivní vliv na hladkost ošetřeného povrchu a opotřebení nástrojů. Emulze nemají tendenci pěnit. Emulze nemají negativní vliv na většinu lakových nátěrů, proto jsou vhodné pro zpracování lakovaných prvků včetně ocelových střešních tašek.

 

Hygiena a bezpečnost

Koncentrát řezné kapaliny Artesia, pokud se používá určeným způsobem, nepředstavuje žádné zvláštní riziko. Zejména emulze jsou i po dlouhodobém používání prakticky bez zápachu. PH emulzí je relativně nízké a jejich složení neobsahuje žádné sloučeniny, které způsobují podráždění pokožky. Emulze vykazují nízkou tendenci k olejové mlze.

Emulze obsahují minerální olej, po zředění jsou však do jisté míry biologicky odbouratelné, takže menší ztráty neohrožují životní prostředí.