Emulgační olej Artesia, chladicí kapalina pro obrábění SUPER EP 20L

Kód: 2577
Neohodnoceno
Značka: Cormak
2 783 Kč 2 300 Kč bez DPH
Ozvěte se nám a dostupnost vám velmi rádi prověříme!

Detailní informace

kvalitní produkty
Kvalitní produkty
Záleží nám na kvalitě našich produktů. Nabízíme jen kvalitní produkty ověřených výrobců.
Nákup na splátky
Nákup na splátky
Kompletně pro vás zastřešíme nákup na splátky nebo leasing.
Servis produktů
Servis produktů
Na naše produkty poskytujeme záruční a pozáruční servis.

Detailní popis produktu

 

 


Charakteristika

Artes SUPER EP je koncentrát řezného oleje, určený k přípravě emulzí na válcování, další zpracování plastů a obrábění kovů. Nezpůsobuje nitro změny. Je vyroben z vysoce rafinovaných minerálních olejů. Bez obsahu chlóru, sekundárních aminů, sloučenin boru a dusitanu sodného. Olej na obrábění Artes je vyroben z vysoce rafinovaného minerálního oleje, iontových a neiontových emulgátorů, inhibitorů koroze a dalších zlepšovacích látek. Emulgel Artesia olej neobsahuje: dusitany, chlór, těžké kovy a fenoly. Po smíchání s vodou se vytvoří bílé mléko bez zápachu.

Aplikácia


Emulgol Olej ARTESOL vo forme chladiacej a mazacej vodnej emulzie sa používa pri obrábaní ocele, liatiny a farebných kovov a ich zliatin. Odporúčané pracovné koncentrácie emulzií na báze ARTESOLu Emulgol (pripraveného s vodou so všeobecnou tvrdosťou do 15 ° N) v závislosti od druhu spracovania a spracovávaného materiálu: - brúsenie - 3 ÷ 5%, - sústruženie, frézovanie, vŕtanie, vystružovanie - 5 ÷ 10% , - závitovanie - 10 ÷ 15%. ARTEsol je koncentrát chladiacich a mazacích kvapalín určených pre množstvo obrábacích procesov (valcovanie plechov, ťahanie, ďalšie spracovanie plastov a obrábanie) a pre širokú škálu kovov (liatina, oceľ vrátane ťažko rezateľných ocelí, ako aj neželezné kovy). Koncentrácia pre danú aplikáciu sa vyberie pokusom. Koncentrácie pod 3,5% sa všeobecne neodporúčajú. Pre väčšinu ošetrení sa spravidla používa koncentrácia 4 ± 5%. Zvyšovanie koncentrácie emulzie zvyšuje hladkosť ošetreného povrchu a účinnosť ochrany proti korózii a môže znížiť trenie pri výrobe plastov a zvýšiť životnosť obrábacích nástrojov. Pri procese lisovania sa používajú emulzie s koncentráciou 2% (koncentrácia 2% stačí na lisovanie napríklad oceľových strešných škridiel). Emulzie sa vyrábajú nalievaním koncentrátu tenkým prúdom do studenej alebo vlažnej vody s tvrdosťou do 20 ° N za stáleho miešania (spravidla stačí naliať koncentrát tenkým prúdom za cirkulácie vody v stroji, najlepšie na vstup obehového čerpadla). Nevytvárajte koncentrované roztoky koncentrátu - s koncentráciou viac ako 20%. Emulziu je možné pripraviť pomocou injektorov. Koncentráciu skontrolujte refraktometrom. Index lomu je približne 1,05.

 

Vlastnosti

Emulze na bázi ARTEsolu jsou stabilní, nezpůsobují sediment ani zahuštěnou fázi ani po delším období používání. V mnoha případech (pokud je koncentrace emulze udržována na stabilní hodnotě a pokud je oběhový systém vybaven filtry zabraňujícími hromadění nečistot z emulze) je možný více než rok používání bez výměny. Používání oleje se doporučuje ve všech pásových pilách, soustruzích, vrtačkách, frézkách apod. Emulgační olej Artes se používá ve formě vodní chladící a mazací emulze pro obrábění oceli, litiny, barevných kovů a jejich slitin. Doporučená koncentrace emulze: 5 - 15% pro vodu s tvrdostí 15 ° N.

Výhody použití oleje:

Udržuje správnou teplotu v procesu řezání a vrtání
Odstraňuje třísky
Maže, čímž se snižuje třecí odpor

 

Technická data

Koncentrace

VZHLED Při 20 ° C - čirá, homogenní kapalina jantarové barvy

TEPLOTA PRŮTOKU - 12 ° C

Kinematická viskozita při 40 ° C - 30,5 mm2 / s

5% emulze ve vodě s tvrdostí 150 N.

VZHLED EMULZE při 20 ° C - mléčná emulze

SCHOPNOST OCHRANY PROTI KOROZI na ocelových Desk HERBERT - H0

PH - 9.1

PORUCHA refraktometrické PŘÍSTROJŮ. 20 ° C - 1.44

STABILITA EMULZE NAD 24 h / 20 ± 50 ° C - vydrží